Az Oktatási Hivatal 2019-ben ismét meghirdette az „OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYE” cím elnyerésére pályázatát, melyre sikeresen pályáztunk.
A pályázat célja:
Az Oktatási Hivatal Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központja (a továbbiakban: POK) illetékességi területén működő köznevelési intézmények pedagógiai eredményességének növelése olyan intézmények bevonásával, akik készek megosztani a már működő jó gyakorlataikat, helyet és lehetőséget biztosítanak műhelymunkák, bemutató órák, tanulmányi és tehetséggondozó versenyek, pedagógus továbbképzések számára, bázisintézményi tevékenységükkel katalizálják a pedagógiai szakmai közélet fejlődését, valamint elősegítik a POK által biztosított pedagógiai-szakmai szolgáltatásokhoz való méltányos hozzáférést.
2020 tavaszán nagy örömmel értesültünk a jó hírről, hogy másodszor is elnyertük e megtisztelő címet, melyet három éven keresztül használhatunk!
Bázisintézményi céljaink
-
Ismerje meg minden érdeklődő szakember, szülő az intézményünkben folyó gyógypedagógiai nevelő-oktató munkát, speciális módszereinket, tanulásszervezési eljárásainkat
-
Tudjuk az együttnevelés megvalósítását hatékonyan segíteni
-
A sajátos nevelési igényű, tanulásban, értelmileg akadályozott, autizmussal élő tanulók elfogadásának segítése
-
A többségi pedagógusok szakmai munkájának támogatása, műhelymunka keretében esetmegbeszélésekkel, módszertani és taneszköz ajánlásokkal, work shopokkal, előadásokkal
Megosztani kívánt jógyakorlatunk:
-
„Együtt az EGYMI-ben” jó gyakorlat
-
Nyílt tanítási hetek szervezése intézményi szinten
Cél: A nyílt tanítási hetek alkalmával az érdeklődők nyerjenek betekintést, hogyan történik gyógypedagógiai intézményünkben a többszintű differenciálás a Pedagógiai Oktatási Központ által megadott témakörhöz igazodva.
o Ismerjék meg az érdeklődők hogyan folyik a tevékenységközpontú, több érzékszerv együttes bevonásával a sajátos nevelési igényű gyermekek tanórai és pedagógiai célú rehabilitációs fejlesztése.
o Tapasztalják meg az érdeklődők az autizmussal élő gyermekek/tanulók specifikus fejlesztő módszereit.
-
Szakmai műhelymunka szervezése
A többségi pedagógusok, együttnevelő pedagógusok szakmai munkájának támogatása, műhelymunka keretében esetmegbeszélésekkel, módszertani és taneszköz ajánlásokkal.
-
Speciális eszközkölcsönző működtetése
Kikölcsönözhető speciális eszközeink a látás-, hallás-, értelmi-, beszéd-, mozgásfogyatékosság, autizmus spektrumzavar, súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek, tanulók számára nyújtanak segítséget.
A felajánlás gyakorisága: a tanév soránfolyamatos a speciális fejlesztőeszközökkölcsönzésének lehetősége, a műhelymunkák, nyílt tanítási órák a Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központ által meghirdetettidőpontokban történnek.
Humán-erőforrás: speciális végzettségű gyógypedagógusok, konduktorok, szomatopedagógusok, gyógytestnevelők
Célcsoport: együttnevelő pedagógusok, tanítók, óvodapedagógusok, szülők
-
MÁS-NAP rendezvény
Célja: A fogyatékos gyermekek, tanulók, felnőttek társadalmi elfogadásának, beilleszkedésének segítése, a másság értékeinek bemutatása, szemléletformálás.
Célcsoport: a szegregált keretek között és az együttnevelésben tanuló SNI gyermekek/tanulók, gyógypedagógusok, együttnevelő pedagógusok, szülők.
Cél: Érzékenyítés, szemléletformálás. Az SNI gyermekek, tanulók fiatalok elfogadásának, esélyegyenlőségének segítése.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a meghirdetett programjainkra!
Kapcsolattartó:
Tatár Jánosné intézményvezető
Cím: 5310, Kisújszállás, Bajcsy-Zs. u. 37.
E-mail: kadas.altiskola@gmail.com
Tel.: +36 (59) 520-614
|