Iskolánkról

„Ha összejövünk, az a kezdet.
Ha együtt maradunk, az már haladás.
Ha együtt dolgozunk, az a siker!”

(Henry Ford)

Tisztelt Szülők, kedves Érdeklődők!

Óvodánkba, iskolánkba sajátos nevelési igényű tanulók jelentkezését várjuk.

A 2011. évi CXC. törvény szerint, sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló: az a különleges bánásmódot igénylő gyermek, tanuló, aki a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd.

Intézményünkben tanulásban, értelmileg akadályozott és autizmussal élő gyermekek nevelését-oktatását látjuk el.

Az óvodai nevelés során biztosítjuk a nyugodt, derűs, biztonságos, ingergazdag légkört. A szabályosan ismétlődő események rendszeressége megnyugtatóan hat a sérült kisgyermekre. A fejlesztésben nagy szerepe van az utánzásnak és a gyakori, játékos ismétlésnek.

A tanulásban akadályozott tanulók játékosan, tevékenységközpontúan a Meixner-módszer segítségével sajátítják el az olvasást-írást, majd az új tanulásszervezési eljárások, (kooperatív tanulás, differenciált tanulásszervezés, tevékenységközpontú pedagógiák, projektmódszer) segítségével tesszük számukra tartóssá és érdekessé a megszerzett ismereteket.

Az értelmileg akadályozott tanulók esetében a tanulásszervezés eljárásainak, módszereinek, eszközeinek megválasztását, minden esetben a gyermekek állapotából fakadó egyéni szükségletek alapján határozzuk meg.

A 2011/12-es tanévtől speciális autista csoportot is működtetünk, ahol ép intellektusú illetve tanulásban és értelmileg akadályozott autizmussal élő gyermekek jelentkezést várjuk. Az autista csoportban az élet napi rutinok kialakítása mellett folyik. A babzsákos foglalkozással, egyéni, és csoportos tanulás következetes ismétlésével bejósolhatóvá teszik autista szakembereink a gyermekek számára a teret.

Rendkívül fontos speciális pedagógiai cél a gyermek képességszintjének megfelelő szociális viselkedés, illetve az ezt megalapozó elemi készségek fejlesztése, tanítása. A másik fő célterület a kommunikáció fejlesztése, mint a kapcsolatteremtés és fenntartás, valamint az információcsere eszköze.

A tanulásszervezésnél az önállóság és az átláthatóság szempontjait figyelembe véve, polcokat, kódos dobozokat használnak. A dobozokba minden tanuló a saját képességeihez illő feladatokat kap.

Felvételi eljárásrend:

  • intézményünkbe csak érvényes szakértői véleménnyel jelentkezhetnek a gyermekek, tanulók

  • a szülő bármikor kérheti gyermeke vizsgálatát a Szakértői Bizottságtól

  • a mi esetünkben a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Székhelyintézményének Szakértői Bizottsága végzi a gyermekek komplex vizsgálatát.

  • ha a Szakértői Bizottság szakértői úgy látják a gyermek fejlődése különnevelés keretében biztosítható legeredményesebben, felajánlja a szülőnek a lakóhelyéhez legközelebbi gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai intézményt

  • ha ez a választás a mi intézményünkre esett, a szakértők felveszik a kapcsolatot intézményünk vezetőjével vagy vezető helyettesével, hogy amennyiben fogadni tudjuk a gyermekeket, küldjük el a befogadó nyilatkozatot

  • a befogadó nyilatkozat megérkezése után a Szakértői Bizottság kijelöli a tanuló számára a Kádas György Iskola megfelelő tagozatát /tanulásban vagy értelmileg akadályozott tagozat illetve speciális autista csoport, általános iskolát végzett tanuló részére, készségfejlesztő speciális iskolai tagozat/

  • ezután a szülő a gyermekével megkeresi az intézményt és a szükséges személyi iratokkal, /anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, TAJ-kártya, OM azonosító kártya, a legutolsó érvényes szakértői vélemény/, hogy a gyermekét beírassa az óvodába, iskolába

Szeretettel várjuk a sajátos nevelési igényű gyermekek jelentkezését óvodánkba, iskolánkba!

                                                                                                                            Tatár Jánosné
                                                                                                            intézményvezető

 




Nevelőtestület
1. Tatár Jánosné intézményvezető

mesterpedagógus,
pedagógusminősítési szakértő,
tanfelügyeleti szakértő,
közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus
oligofrén pedagógia szakos gyógypedagógiai tanár, óvodapedagógus

2. Ráczné Ari Erika intézményvezető-helyettes

közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus, gyógypedagógus, /értelmileg akadályozott, autizmus-spektrumzavar pedagógia szakirány/,
óvodapedagógus

3. Kozma Zsuzsanna intézményegység-vezető /kollégium/

tanító
szakvizsgázott tanítói gyógytestnevelő

4. Pirók Marianna intézményegység-vezető /EGYMI/

utazó gyógypedagógusi hálózat, fejlesztő nevelés-oktatás intézményegység-vezető, BECS csoportvezető,
utazó gyógypedagógusi munkaközösség-vezető,

közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus, gyógypedagógus, /tanulásban, értelmileg akadályozott pedagógia szakirány/, tanító

5. Szőke Andrea

munkaközösség-vezető,
gyógypedagógus
(értelmileg akadályozottak pedagógia, szakirány)

6. Barta Erzsébet kollégiumi munkaközösség-vezető,
pedagógiai szakos nevelő,
fejlesztő pedagógia szakirány
7. Barta Mária autista munkaközösség-vezető, gyógypedagógus, tanulásban akadályozott szakirány, óvodapedagógus)
8. Ariné Szarka Szílvia pedagógiai szakos nevelő,
fejlesztő pedagógia szakirány, gyógypedagógus hallgató
9. Békési Fanni /
Vatai-Gazdik Ágnes
helyén
történelem-biológia szakos tanár,
kollégiumi nevelőtanár
10. Dr. Kuiné Nagy Borbála fejlesztő pedagógus
11. Gazsóné Nagy Andrea gyógypedagógus
(tanulásban és értelmileg akadályozottak pedagógia szakirány)
12. Jakab Sándor testnevelő
13. Kolicsné Vincze Erika fejlesztő pedagógus,
gyógypedagógus jelölt, (tanulásban akadályozottak pedagógiai abszolváció
14. Kovácsné Eckert Anikó tanító, rajz műveltségterület
15. Kovács Krisztina gyógypedagógus
(tanulásban akadályozottak szakirány)
16. Lajtos Ákos magyar nyelv és irodalom szakos tanár, abszolvált gyógypedagógus
17. Murányiné Szabó Anna gyógypedagógus, tanulásban és értelmileg akadályozottak szakirány
18. Nagy Erzsébet szociálpedagógus, SNI tanulókkal való foglalkozások pedagógusa
19. Pappné Oros Éva óvodapedagógus, gyógypedagógus hallgató
20. Rázsó Judit fejlesztő pedagógus, tanító, abszolvált logopédus
21. Sóczóné Kása Gyöngyi szakoktató,
fejlesztő pedagógus
22. Kőnig Henriett gyógypedagógus jelölt (tanulásban akadályozott szakirány)
23. Szőke Ágnes Andrea földrajz-testnevelés szakos tanár, gyógytestnevelő
24. Törös Szilvia gyógypedagógus jelölt, (értelmileg és tanulásban akadályozottak pedagógiai abszolváció), fejlesztő pedagógus
25. Vajdáné Kovács Margit Mesterpedagógus, tanfelügyeleti szakértő, pedagógusminősítési szakértő, inkluzív nevelés tanára, közoktatási vezető, gyógypedagógus - oligofrén-pszichopedagógiai szakirány
26. Vidics Zoltán Lászlóné gyógypedagógus
(tanulásban akadályozott szakirány), óvónő
27. Zsódi Károlyné gyógypedagógus
(tanulásban, értelmileg akadályozott szakirány)
28. Bíró Lászlóné kollégiumi nevelőtanár, szociálpedagógus
29. Tóth Tibor Imréné kollégiumi nevelőtanár, egészségtan tanár
     
30. Barta Ágnes logopédus, gyógypedagógus
31. Borsos Erzsébet gyógypedagógus
32. Dömök-Széll Márta tanító, magyar nyelv és irodalom, ének-zene szakterület, gyógypedagógus hallgató
33. Fábiánné Jámbor Éva gyógypedagógus
34. Igriczi Edit biológia, kémia szakos tanár (részmunkaidős)
35. Kormány Ágnes – Lipcseiné Koncz Katalin helyén szociálpedagógus, kollégiumi nevelőtanár
36. Kovács Emília csecsemő- és gyermeknevelő- gondozó, óvodapedagógus-hallgató
37. Markótné Molnár Borbála gyógypedagógus
38. Ökrös János mérnöktanár, szakoktató
39. Pabarné Szilágyi Erika tanítónő
40. Papp Anikó szociálpedagógus, gyógypedagógus hallgató
41. Tóth-Szabó Zsuzsa - Ferencz Annamária helyén magyar szakos tanár
42. Török Erzsébet fejlesztő pedagógus
 
Megbízási szerződéssel alkalmazott óraadó pedagógusok
1. Csillag Tiborné gyógypedagógus
2. Dr. Tölgyvári Béláné logopédus
3. Ecsekiné Moldvai Julianna gyógypedagógus
4. Fekete Istvánné gyógypedagógus
5. Kovács Istvánné gyógypedagógus
 
Pedagógiai munkát közvetlenül segítők
1. Bárdi Beatrix helyén Horváthné Lasits Tünde iskolatitkár
2. Kittlinger Ádám rendszergazda
/programtervező informatikus/
3. Sipos Miklósné kollégiumi ápolónő
4. Csatári Franciska gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
5. Fülöp Emília gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
6. Kőszeginé Abonyi Helga gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
7. Nagyné Földesi Emília gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
8. Szabó Edit gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
9. Szabó Erika gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
10. Tóth Dóra gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
11. Végh Ildikó gyermek- és ifjúságvédelmi felügyelő
12. Ari Anikó gyógypedagógiai asszisztens
13. Bernáth Krisztina gyógypedagógiai asszisztens
14. Csordás Éva Judit gyógypedagógiai asszisztens
15. Fazekas Istvánné gyógypedagógiai asszisztens
16. Fodor Csaba Mihályné gyógypedagógiai asszisztens
17. Herczeg János Istvánné gyógypedagógiai asszisztens
18. Horváth Gabriella gyógypedagógiai asszisztens
19. Horváthné Lasits Tünde helyén Szilágyi Mihály Károlyné gyógypedagógiai asszisztens
20. Horváthné Raffai Judit gyógypedagógiai asszisztens
21. Kotálikné Szabó Hajnalka gyógypedagógiai asszisztens
22. Mészárosné Szabó Katalin gyógypedagógiai asszisztens
23. Péntek Katalin gyógypedagógiai asszisztens
24. Ráczné Monoki Andrea gyógypedagógiai asszisztens
25. Soós Titanilla gyógypedagógiai asszisztens
26. Szél Anita Krisztina gyógypedagógiai asszisztens
27. Szoboszlai Erika helyén Németh Gáborné gyógypedagógiai asszisztens
28. Tóth Ilona gyógypedagógiai asszisztens
29. Tücsök Julianna gyógypedagógiai asszisztens
30. Zimányné Hegymegi Erzsébet gyógypedagógiai asszisztens
 
Ügyviteli dolgozók
1. Orosné Szőke Ágnes ügyviteli dolgozó
2. Kincsné Túri Klára ügyviteli dolgozó
3. Tóth Judit Csilla ügyviteli dolgozó
 
Műszaki dolgozók
1. Szász Imre műszaki dolgozó
2. Antali Antal műszaki dolgozó
3. Farkas Sándor műszaki dolgozó
4. Papp Zoltán műszaki dolgozó
5. Végh József műszaki dolgozó
 
Kisegítő dolgozók
1. Mészáros Anna kisegítő dolgozó
2. Tóth Károlyné kisegítő dolgozó
3. Tóthné Nagy Zsuzsanna kisegítő dolgozó
4. Beke Ilona Bernadett kisegítő dolgozó