95 éves a Kádas György EGYMI

„Minden gyermek egyedi, és mint ilyen, joga van elvárni
személyisége tiszteletben tartását.
Szüksége van arra, hogy saját ritmusának megfelelően
éljen és pihenjen.
Joga, hogy ne legyen mindig tiszta és tökéletes.
Joga van hibázni.
Szüksége van a feltalálásra és alkotásra.
Szüksége van esztétikai érzelmekre.
Joga van bármiféle tudás megszerzésére.”
                                                Celestin Freinet
 
Intézményünk november 16-17-18-án ünnepelte fennállásának 95. évfordulóját. A rendezvény fővédnöke: Kecze István Kisújszállás Város Polgármestere és Sági István a Karcagi Tankerületi Központ igazgatója volt.
E jeles ünnepségsorozat első napján a tanulóinknak szerveztünk színes, játékos programokat. A Kádas emléktábla megkoszorúzása után Mándoki Sándor kedves szülő és Barabásné Forgács Edit Kenderes-Bánhalma Polgármester Asszonya felajánlása jóvoltából egy 200 és egy 100 szeletes tortával ünnepeltük meg tanulóinkkal a székhelyintézmény 95. a tagintézmény 50. születésnapját.
 
A második napon sikeres, nagy érdeklődést tanúsító szakmai rendezvényen diákjaink megható produkciói után „A testi-lelki egészség megőrzéséről” hallhattunk színvonalas előadást Szabó Győzőné pszichológustól, majd a Szolnoki SZC Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium igazgatójától Szilvás Ágnestől és Kovács-Kóródi Anikó igazgatóhelyettestől „A rugalmas tanulási utak megvalósítása” jó gyakorlatukat ismerhettük meg.
 
Oravecz Lizanka autizmus mentor a dühkezeléssel, evési problémákkal kapcsolatos megoldási stratégiákat szemléltetett az autizmusban élők esetében.
 
A harmadik nap délelőttjén régi dolgozóink és volt diákjaink találkozóján idézhettük fel a régi, szép emlékeket. Nagy öröm volt számunkra, hogy sokan újra eljöttek közénk!
Este az „Együtt a holnapért!” Alapítványunk jótékonysági báljának megrendezésére került sor a Kisúj étteremben. Kollégáink fergeteges Rock and roll tánca igazi szombat esti lázzá varázsolta az estét.
 
Tisztelettel köszönjük meg azt a sok-sok önzetlen természetbeni és pénzbeni támogatást, amelyet városunk magánemberei, cégei biztosítottak számunkra!
Támogatóink voltak: Karcagi Tankerületi Központ, Kisújszállás Város Önkormányzat, Dr. Búzás Csaba, EPOSZ Kft., Barabásné Forgács Edit, Mándoki Sándor, Hajdufa Kft., Kunferr Kft., KUNSZÖV Textilruházati Kft., Murányiné Szabó Anna és Murányi Norbert, Kozma Zsuzsanna és Palágyi Gábor, Tóth Gyula - önkormányzati képviselő, Zsiga Balázs, Szolnoki SZC Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium, Andrekovics Tamásné és Laczka Sándorné, Apacs Bike Kerékpárbolt és Szerviz, Boros Attila, ELT Hungary Kft., Faragóné Fábián Hajnalka és családja, Fekete Krisztina, Hőgye-Soós Titanilla, Igriczi Csaba, Kozma Ferenc, Marady Optika Kft., Nagy Istvánné, Nánási Gyula Krisztián, Vidra-Műanyag Kft., Atlantis pizzéria és gyrosbár, Baczovszki Roland és Baczovszki Franciska, Baráth Pékség, Bércziné Szendrei Beáta, Bereczkiné Kiss Erzsébet, Bíró Lászlóné, Buffalo Street Food Bar, Coop üzlet, Copyland, Csató Ildikó, Csilla Virág és Ajándék Üzlet, Csillag Tiborné, Csokai Csaba, Dr. Kórizs Tamás, Dr. Kuiné Nagy Borbála, Elizabeth fashion, Emike Virág- és Ajándékbolt, Fan-Chen kínai üzlet, Gabo Optika, Global Home Kft., Griff Kerékpár- és motorszervíz - Doba Gergő, Griff Motorosbolt - Molnár Tamás, Győri italdiszkont, Győri motor és kerékpár szaküzlet, Győriné Tóth Edina, Hegyi Csaba - Túrkevei Termál - és Élményfürdő, Apartman és Kemping, Horváth Terézia és Palek Tereza, Horváth Kert Vendéglő, Horváthné Lasits Tünde, Husi önkiszolgáló étterem és húsbolt, Igriczi Edit, Indiánrizs Kft., Jakab Sándor Zsolt, Julcsi ajándék Ladányi Zsigmondé, Kádas György EGYMI szakiskola, Kerekes Orsolya, Kézműves Tea, Fodor Kálmán, Kincsné Turi Klára, Király Júlia - Munkaruha és ajándéküzlet, Kis-Új-Lap Kft.,Kiss Virág, Kiss Zsuzsanna Erzsébet, Kisúj Étterem, Kovács Anett, Kovács Krisztina, Kumánia Gyógy-, és Strandfürdő, Kun László Attila, KUNFA Kft., Lázár Zsoltné, Lili butik, Linda Drogéria, Mészárosné Szabó Katalin, Méter és rövidáru kiskereskedés, Mini-dekor, Morán-Sport, Murányi Sándorné , Mystic Day-Kisújszállás, Nagy Magdolna, Nagyné Balogh Orsolya, Palazzo divat, Panda shop, Park Étterem Berekfürdő, Patent Rövidáru Bolt, Pingvin Patika, Pirók Marianna, Plus Market, Pocsai László, Ráczné Ari Erika, Rossmann Drogéria Parfüméria, Stílus Papír-írószer bolt, Sóczóné Kása Gyöngyi, Süveges Marianna, Szabó Csabáné, Szabó István Műszaki Kereskedés, Szabó Zsuzsa, Szalay Könyvek, Szász Veronika, Szatlóczki Solution Kft., Százszorszép üzlet, Szél Zsuzsa, Széll Istvánné,Széll Márta, Szerencsejáték Zrt., Szőke Andrea, Tatár Jánosné, Topáz óra-, ékszer üzlet, Tóth Judit Csilla, Tóth László, Tóth Viktória, Török Csilla és Posztós Károly Norbert, Tőkés Kerámia Kft.,Túrtex Kft., Varró Sándorné, Vásárhelyi Andrea, Vatai Olga, Vigadó Kulturális Központ, Vighné Károlyi Katalin, Vörös Sárkány Vendéglő, Zimányné Hegymegi Erzsébet, Zöldy Gyógyszertár, Zsódi Károlyné, valamint több támogató szülő és dolgozónk.
 
Képek megtekintéséhez kattintson ide.