Tanévnyitó

„…Lám, a cserfes gyermekhad ünneplőben ballag.
Halld a csengőnk víg dalát, ím eljött a nagy nap!
Elsuhant a fényes nyár, nézd, az ősz már intett!
Visszavár sok jó barát, s az osztályfőnök minket…”
 
A Kádas György EGYMI-ben a fiatal gyógypedagógus kollégák vidám kis műsora nyitotta meg a 2023/2024-es tanévet. A ráhangolódást követően hagyományunkhoz híven kis ajándékkal köszöntöttük az újonnan érkezett óvodásainkat, első osztályosainkat, szakiskolásainkat.
 
A székhelyintézményben idén:
- 20 óvodás
-128 általános iskolás
-17 készségfejlesztő iskolás
-17 szakiskolás, összesen 182 gyermek tanul, 2 óvodai csoportban, 17 osztályban.
A fejlesztő iskolában 60, a karcagi tagintézményben 99, a törökszentmiklósi feladatellátási helyünkön 20, az utazó gyógypedagógusi hálózatban jelenleg 181 sajátos nevelési igényű tanuló nevelését-oktatását, rehabilitációs fejlesztését látjuk el.
Kisújszálláson és Karcagon kollégiumi férőhelyet is biztosítunk azok számára, akik nem tudnak naponta bejárni az iskolánkba, mert lakóhelyük távol van.
 
Tanulóink számára rehabilitációs foglalkozások keretében komplex gyógypedagógiai fejlesztést, konduktív és szomatopedagógiai mozgásfejlesztést, TSMT tornát biztosítunk korszerű fejlesztő helyiségeinkben. Az autizmussal élő tanulók tagozatán autizmus specifikus nevelés-oktatás zajlik.

Ide kattintva elérhetőek az ünnepségen készült képek.